PhD Fellows 2023
Alexia Böck Pereda
Gruppe
Rüegg
M.
Biozentrum, Room: 13.Q4
Aleksandr Kuznetsov
3. Rotation
Gruppe
Becskei
A.
Biozentrum, Room: 14.Q4
Philippe Lehner
Gruppe
Hiller
S.
Biozentrum, Room: 06.Q3
Jiangning Li
1. Rotation
Gruppe
Basler
M.
Biozentrum, Room: 10.Q1
Daniil Litvinov
2. Rotation
Gruppe
Engel
B.
Biozentrum, Room: 08.Q2
Emilia Peters
3. Rotation
Gruppe
Doetsch
F.
Biozentrum, Room: 12.Q4
Varun Sunder
Gruppe
Basler
M.
Biozentrum, Room: 10.Q1
Lars Thuestad
2. Rotation
Gruppe
Becskei
A.
Biozentrum, Room: 11.Q3
PhD Fellows 2022
Sophie Baars
Gruppe
Engel
B.
Biozentrum, Room: 05.Q3
Tamara Bojanic
Gruppe
van Nimwegen
E.
Biozentrum, Room: 08.Q1
Mireia Codina Tobias
Gruppe
Schier
A.
Biozentrum, Room: 11.Q1
Mariona Colomer Rosell
Gruppe
Schier
A.
Biozentrum, Room: 11.Q1
Dimitris Dimitrakopoulos
Gruppe
Doetsch
F.
Biozentrum, Room: 12.Q4
Celina Hartmann
Gruppe
Doetsch
F.
Gruppe
Schier
A.
Biozentrum, Room: 12.Q4
Sarah Morillo Leonardo
Gruppe
van Nimwegen
E.
Biozentrum, Room: 08.Q3
PhD Fellows 2021
Antonio Falasconi
Gruppe
Arber
S.
Biozentrum, Room: 11.Q2
Michelle Gut
Gruppe
Hondele
M.
Biozentrum, Room: 14.Q2
Shani Kornhaeuser
Gruppe
Kempf
A.
Biozentrum, Room: 11.Q4
Jasmin Künnecke
Gruppe
Bumann
D.
Biozentrum, Room: 09.Q2
Anna Ladina Leder
Gruppe
Hiller
S.
Biozentrum, Room: 06.Q3
Julia Odermatt
Gruppe
Scheiffele
P.
Biozentrum, Room: 12.Q3
Fabian Wyss
Gruppe
Jenal
U.
Biozentrum, Room: 09.Q4
Matthias Zeug
Gruppe
Maier
T.
Biozentrum, Room: 06.Q2
PhD Fellows 2020
Sedat Dilbaz
Gruppe
Handschin
C.
Biozentrum, Room: 13.Q3
Shirley Dixit
Gruppe
Scheiffele
P.
Biozentrum, Room: 12.Q3
Fabienne Estermann
Gruppe
Bumann
D.
Biozentrum, Room: 09.Q2
Alexander Heynisch
Gruppe
Basler
M.
Biozentrum, Room: 10.Q1
Nathalie Immerzeel
Gruppe
Donato
F.
Biozentrum, Room: 11.Q3
Shivani Mansingh
Gruppe
Handschin
C.
Biozentrum, Room: 13.Q3
Timothy McGowan
Gruppe
Rüegg
M.
Biozentrum, Room: 13.Q4
Daan Overwijn
Gruppe
Hondele
M.
Biozentrum, Room: 14.Q2
Lorenzo Pantolini
Gruppe
Schwede
T.
Biozentrum, Room: 08.Q2
Ivana Petrovic
Gruppe
Grzesiek
S.
Biozentrum, Room: 06.Q4
Ruta Prakapaité
Gruppe
Jenal
U.
Biozentrum, Room: 09.Q4
Sophie Schnider
Gruppe
Affolter
M.
Biozentrum, Room: 14.Q3
PhD Fellows 2019
Karolin Berneiser
Gruppe
Maier
T.
Biozentrum, Room: 06.Q2
Melanie Engelin
Gruppe
Basler
M.
Biozentrum, Room: 10.Q1
Harsh Kanodia
Gruppe
Arber
S.
Biozentrum, Room: 11.Q2
Elsa Obergfell
Gruppe
Maier
T.
Biozentrum, Room: 06.Q2